★ |
Johann Lurf / Austria 2017 / 90’ |
Front Wizualny |
24 klatki |
24 Frames |
Abbas Kiarostami / Iran, Francja 2017 / 114’ |
Mistrzowie |
6 Bagatelas |
Pedro Costa, Thierry Lounas / Portugalia, Francja 2003 / 18’ |
Pokazywany razem z: |
Gdzie spoczywa twój uśmiech? / Où gît votre sourire enfoui? / 104’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
9 palców |
9 Fingers / 9 doigts |
F.J. Ossang / Francja, Portugalia 2017 / 99’ |
Moico Nocne Szaleństwo |
Alfabet Greenawaya |
The Greenaway Alphabet |
Saskia Boddeke / Holandia 2017 / 68’ |
Pokazy specjalne |
All You Can Eat Buddha |
Ian Lagarde / Kanada, Kuba 2017 / 85’ |
Odkrycia |
Anioły w bieli |
Angels Wear White / Jia nian hua |
Vivian Qu / Chiny 2017 / 107’ |
Odkrycia |
Ariel |
Linus Tunström / Szwecja 2018 / 14’ |
Pokazywany w Bergman Revisited: zestaw razem z: |
Sceny z nocy / Scener ur natten / 16’ |
Infekcja / Infektionen / 17’ |
Tłuszczak / Fettknölen / 11’ |
Boska cisza / Guds Tystnad / 13’ |
Relikwiarz Bergmana / Bergmans Reliqarium / 15’ |
Bergman100 |
Arktyka |
Arctic |
Joe Penna / Islandia 2018 / 97’ |
Oslo/Reykjavik |
Atlas zła |
The Field Guide to Evil |
Yannis Veslemes, Ashim Ahluwalia, Can Evrenol, Severin Fiala, Veronika Franz, Katrin Gebbe, Calvin Reeder, Agnieszka Smoczyńska, Peter Strickland / Nowa Zelandia 2018 / 117’ |
Moico Nocne Szaleństwo |
Atomowe serce |
Atomic Heart / Madar-e ghalb atomi |
Ali Ahmadzadeh / Iran 2015 / 97’ |
Iran : Iran |
Autsajder |
Adam Sikora / Polska 2018 / 89’ |
Pokazy specjalne |
Basia |
Babsy |
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz / Polska 2018 / 55’ |
Kino Dzieci |
Bergman – rok z życia |
Bergman: A Year in Life |
Jane Magnusson / Szwecja, Norwegia 2018 / 117’ |
Bergman100 |
"Bestia" z muzyką Włodka Pawlika |
"Bestia (The Polish Dancer)" with music by Wlodek Pawlik |
Aleksander Hertz / Polska 1917 / 67’ |
Pokazy specjalne |
Bezgłośnie. Statyści pustyni |
Noiseless, Desert Extras / Sans bruit, les figurants du desert |
Michał Mądracki, Maciej Mądracki, Gilles Lepore / Polska, Francja 2017 / 64’ |
Odkrycia |
Biodra Johna Wayne'a |
The Hips of J.W. / Le bassin de J.W. |
João César Monteiro / Portugalia, Francja 1997 / 144’ |
Retrospektywa: João César Monteiro |
Blames and Flames |
Falgoosh |
Mohammadreza Farzad / Iran 2012 / 30’ |
Pokazywany w nie(Emisyjne) zdarzenie razem z: |
Multitude / 9’ |
TV 1979 / 30’ |
Iran : Iran |
Bliskość |
Closeness / Tesnota |
Kantemir Balagov / Rosja 2017 / 118’ |
Sezon |
Boska cisza |
God Is Silent / Guds Tystnad |
Lisa Aschan / Szwecja 2018 / 13’ |
Pokazywany w Bergman Revisited: zestaw razem z: |
Sceny z nocy / Scener ur natten / 16’ |
Infekcja / Infektionen / 17’ |
Tłuszczak / Fettknölen / 11’ |
Ariel / 14’ |
Relikwiarz Bergmana / Bergmans Reliqarium / 15’ |
Bergman100 |
Caniba |
Véréna Paravel, Lucien Castaing-Taylor / Francja 2017 / 90’ |
Front Wizualny |
Cicha noc |
Silent Night |
Paweł Paszta / Polska 2017 / 67’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 2 razem z: |
Feinweinblein / 44’ |
Teatroteka Fest |
Cisza we mgle |
Silent Mist |
Zhang Miaoyan / Chiny, Francja 2017 / 101’ |
Odkrycia |
Climax |
Gaspar Noé / Francja 2018 / 95’ |
Mistrzowie |
Cobain |
Nanouk Leopold / Holandia, Belgia, Niemcy 2018 / 94’ |
Mistrzowie |
Cocote |
Nelson Carlo de Los Santos Arias / Dominikana, Argentyna, Niemcy 2017 / 106’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Córka trenera |
A Coach’s Daughter |
Łukasz Grzegorzek / Polska 2018 / 93’ |
Pokazy Galowe |
Cukier Stanik |
Zucker Bras |
Agata Puszcz / Polska 2014 / 51’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 3 razem z: |
Porwać się na życie / 56’ |
Teatroteka Fest |
Czarne bractwo. BlacKkKlansman |
BlacKkKlansman |
Spike Lee / USA 2018 / 128’ |
Pokazy Galowe |
Czekając na barbarzyńców |
Waiting For The Barbarians / En attendant les barbares |
Eugène Green / Francja 2017 / 76’ |
Mistrzowie |
Człowiek, który spadł na ziemię |
The Man Who Fell to Earth |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania 1976 / 139’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Człowiek, który zabił Don Kichota |
The Man Who Killed Don Quixote |
Terry Gilliam / Hiszpania, Belgia, Francja, Portugalia, Wielka Brytania 2018 / 132’ |
Mistrzowie |
Czytelnicy |
Readers |
James Benning / USA 2017 / 108’ |
Mistrzowie |
Deer Boy |
Katarzyna Gondek / Polska 2017 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Gość / 30’ |
Jak zostać papieżem? / 16’ |
Norma / 7’ |
Sweet Home Czyżewo / 28’ |
Shortlista |
Dogman |
Matteo Garrone / Włochy, Francja 2018 / 102’ |
Pokazy Galowe |
Dolina cieni |
Valley of Shadows / Skyggenes dal |
Jonas Matzow Gulbrandsen / Norwegia 2017 / 97’ |
Oslo/Reykjavik |
Dom, który zbudował Jack |
The House That Jack Built |
Lars von Trier / Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2018 / 155’ |
Pokazy Galowe |
Dom nad morzem |
The House by the Sea / La villa |
Robert Guédiguian / Francja 2017 / 107’ |
Mistrzowie |
Dom z lawy |
Casa de Lava |
Pedro Costa / Portugalia, Francja 1994 / 110’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Dowłatow |
Dovlatov |
Aleksiej German Jr. / Rosja, Polska, Serbia 2018 / 126’ |
Mistrzowie |
DRIB |
Kristoffer Borgli / Norwegia 2017 / 88’ |
Oslo/Reykjavik |
Dusza i ciało |
On Body and Soul / Teströl és lélekröl |
Ildikó Enyedi / Węgry 2017 / 119’ |
Retrospektywa: Ildikó Enyedi |
Duszność |
Asphyxia / Khafegi |
Fereydoun Jeyrani / Iran 2017 / 107’ |
Iran : Iran |
Dysfunkcyjny kot |
Dysfunctional Cat / Die defekte Katze |
Susan Gordanshekan / Niemcy 2018 / 93’ |
Iran : Iran |
Dzicy chłopcy |
Les garçons sauvages / The Wild Boys |
Bertrand Mandico / Francja 2017 / 110’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Dziedziczki |
The Heiresses / Las herederas |
Marcelo Martinessi / Paragwaj, Niemcy, Urugwaj, Brazylia, Norwegia, Francja 2018 / 95’ |
Sezon |
Dzika grusza |
The Wild Pear Tree / Ahlat Ağacı |
Nuri Bilge Ceylan / Turcja, Macedonia, Francja, Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Szwecja 2018 / 188’ |
Mistrzowie |
Dzikie róże |
Wild Roses |
Anna Jadowska / Polska 2017 / 90’ |
Sezon |
Eureka |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania, USA 1983 / 130’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Fanny i Aleksander |
Fanny and Alexander / Fanny och Alexander |
Ingmar Bergman / Szwecja, Francja, Niemcy Zachodnie 1982 / 188’ |
Bergman100 |
Fantastyczna kobieta |
A Fantastic Woman / Una mujer fantástica |
Sebastián Lelio / Chile, Hiszpania, USA, Niemcy 2017 / 104’ |
Sezon |
Feinweinblein |
Mateusz Bednarkiewicz / Polska 2016 / 44’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 2 razem z: |
Cicha noc / Silent Night / 67’ |
Teatroteka Fest |
Fuga |
Fugue |
Agnieszka Smoczyńska / Polska, Czechy, Szwecja 2018 / 100’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Gałganki na huśtawce |
How Shammies Teeter-tottered / Kā lupatiņi šūpojās |
Edmunds Jansons / Łotwa 2012 / 2’ |
Pokazywany w Kino Dzieci: krótkie historie z sąsiedztwa 6+ razem z: |
Jeżyki w mieście / Ezi un lielpilseta / 10’ |
Kąpiel gałganków / Kā lupatiņi mazgājās / 7’ |
Latawiec Miriam / Miriami tuulelohe / 5’ |
Lotte wyrusza na południe / Lotte reis Lõunamaale / 10’ |
Mała łódka / Laivelis / 3’ |
Miriam nad jeziorem / Miriam järve ääres / 5’ |
Zgadywanki gałganków / Kā lupatiņi uzminēja / 2’ |
Kino Dzieci |
Gardenia |
Wojciech Urbański / Polska 2017 / 47’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 5 razem z: |
Krzywy domek / 76’ |
Teatroteka Fest |
Gardło, serce, brzuch |
Still Life / Gorge cœur ventre |
Maud Alpi / Francja 2016 / 82’ |
Lost Lost Lost |
Gdzie spoczywa twój uśmiech? |
Where Does Your Hidden Smile Lie? / Où gît votre sourire enfoui? |
Pedro Costa / Portugalia, Francja 2001 / 104’ |
Pokazywany razem z: |
6 Bagatelas / 18’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Gen Casanovy |
Casanova Gene / Casanovagen |
Luise Donschen / Niemcy 2018 / 67’ |
Front Wizualny |
Gęś |
The Goose |
Mike Maryniuk / Kanada 2018 / 72’ |
Front Wizualny |
Gość |
Guest |
Sebastian Weber / Polska 2018 / 30’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Deer Boy / 15’ |
Jak zostać papieżem? / 16’ |
Norma / 7’ |
Sweet Home Czyżewo / 28’ |
Shortlista |
Gra w Cykora |
Game of Chicken |
Karina Hajdamowicz / Polska 2018 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Heimat / 25’ |
Inny / 5’ |
Nadchodzą zimni ogrodnicy / 19’ |
Świat Marysi / 20’ |
U mnie wszystko dobrze / 15’ |
Shortlista |
Granica |
Border / Gräns |
Ali Abbasi / Szwecja, Dania 2018 / 101’ |
Ale kino+ |
Groźna matka |
Scary Mother / Sashishi deda |
Ana Urushadze / Gruzja, Estonia 2017 / 107’ |
Moico Nocne Szaleństwo |
Hard Paint |
Tinta Bruta |
Filipe Matzembacher, Marcio Reolon / Brazylia 2018 / 118’ |
Odkrycia |
Heimat |
Emi Buchwald / Polska 2017 / 25’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Gra w Cykora / 15’ |
Inny / 5’ |
Nadchodzą zimni ogrodnicy / 19’ |
Świat Marysi / 20’ |
U mnie wszystko dobrze / 15’ |
Shortlista |
Hokus-pokus, Albercie Albertsonie |
Hocus Pocus Alfie Atkins / Hokus pokus Albert Åberg |
Torill Kove / Norwegia 2013 / 72’ |
Kino Dzieci |
Holiday |
Isabella Eklöf / Dania, Holandia, Szwecja 2018 / 92’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Humani |
iHumans |
Katarzyna Trzaska / Polska 2016 / 61’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 4 razem z: |
Wasza wysokość / 52’ |
Teatroteka Fest |
I oddychaj normalnie |
And Breathe Normally / Andið eðlilega |
Ísold Uggadóttir / Islandia 2018 / 102’ |
Oslo/Reykjavik |
III |
Marta Pajek / Polska 2018 / 12’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Play / 12’ |
Straszydło / 23’ |
Users / 29’ |
Wycinka / 16’ |
Shortlista |
Infekcja |
The Infection / Infektionen |
Patrik Eklund / Szwecja 2018 / 17’ |
Pokazywany w Bergman Revisited: zestaw razem z: |
Sceny z nocy / Scener ur natten / 16’ |
Tłuszczak / Fettknölen / 11’ |
Ariel / 14’ |
Boska cisza / Guds Tystnad / 13’ |
Relikwiarz Bergmana / Bergmans Reliqarium / 15’ |
Bergman100 |
Ingmar Bergman oczami choreografa |
Ingmar Bergman Through Choreographer's Eye |
Fredrik Stattin / Szwecja 2016 / 51’ |
Pokazywany razem z: |
Sceny z promu / Scenes from a Ferry / 30’ |
Bergman100 |
Inny |
The Other |
Marta Magnuska / Polska 2018 / 5’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Gra w Cykora / 15’ |
Heimat / 25’ |
Nadchodzą zimni ogrodnicy / 19’ |
Świat Marysi / 20’ |
U mnie wszystko dobrze / 15’ |
Shortlista |
Inwazja |
Invasion |
Shahram Mokri / Iran 2017 / 102’ |
Iran : Iran |
Jajo węża |
The Serpent's Egg |
Ingmar Bergman / USA, Niemcy Zachodnie 1977 / 119’ |
Bergman100 |
Jak pies z kotem |
A Cat with a Dog |
Janusz Kondratiuk / Polska 2018 / 102’ |
Pokazy specjalne |
Jak zostać papieżem? |
How to Become a Pope? |
Justyna Mytnik / Polska 2017 / 16’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Deer Boy / 15’ |
Gość / 30’ |
Norma / 7’ |
Sweet Home Czyżewo / 28’ |
Shortlista |
Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc |
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc / Jeannette l'enfance de Jeanne d'Arc |
Bruno Dumont / Francja 2017 / 107’ |
Sezon |
Jesienna sonata |
Autumn Sonata / Höstsonaten |
Ingmar Bergman / Francja, Niemcy Zachodnie, Szwecja, Wielka Brytania 1978 / 99’ |
Bergman100 |
Jestem innym tobą |
I Am Another You |
Nanfu Wang / USA 2017 / 80’ |
Odkrycia |
Jeszcze dzień życia |
Another Day of Life |
Damian Nenow, Raúl de la Fuente / Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry 2018 / 84’ |
Pokazy Galowe |
Jeżyki w mieście |
Hedgehogs And The City / Ezi un lielpilseta |
Evalds Lacis / Łotwa 2012 / 10’ |
Pokazywany w Kino Dzieci: krótkie historie z sąsiedztwa 6+ razem z: |
Gałganki na huśtawce / Kā lupatiņi šūpojās / 2’ |
Kąpiel gałganków / Kā lupatiņi mazgājās / 7’ |
Latawiec Miriam / Miriami tuulelohe / 5’ |
Lotte wyrusza na południe / Lotte reis Lõunamaale / 10’ |
Mała łódka / Laivelis / 3’ |
Miriam nad jeziorem / Miriam järve ääres / 5’ |
Zgadywanki gałganków / Kā lupatiņi uzminēja / 2’ |
Kino Dzieci |
John McEnroe - mistrz doskonałości |
In the Realm of Perfection / L'empire de la perfection |
Julien Faraut / Francja 2018 / 95’ |
Odkrycia |
Kacper i Emma na safari |
Casper and Emma on Safari / Karsten og Petra på safari |
Arne Lindtner Næss / Norwegia 2015 / 75’ |
Kino Dzieci |
Kafarnaum |
Capharnaum / Capharnaüm |
Nadine Labaki / Liban, USA 2018 / 120’ |
Pokazy Galowe |
Kąpiel gałganków |
How Shammies Bathed / Kā lupatiņi mazgājās |
Edmunds Jansons / Łotwa 2010 / 7’ |
Pokazywany w Kino Dzieci: krótkie historie z sąsiedztwa 6+ razem z: |
Gałganki na huśtawce / Kā lupatiņi šūpojās / 2’ |
Jeżyki w mieście / Ezi un lielpilseta / 10’ |
Latawiec Miriam / Miriami tuulelohe / 5’ |
Lotte wyrusza na południe / Lotte reis Lõunamaale / 10’ |
Mała łódka / Laivelis / 3’ |
Miriam nad jeziorem / Miriam järve ääres / 5’ |
Zgadywanki gałganków / Kā lupatiņi uzminēja / 2’ |
Kino Dzieci |
Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynie |
Several Conversations About a Very Tall Girl / Câteva conversaţii despre o fată foarte înaltă |
Bogdan Theodor Olteanu / Rumunia 2018 / 70’ |
Odkrycia |
Kobieta, która odeszła |
The Woman Who Left / Ang babaeng humayo |
Lav Diaz / Filipiny 2016 / 229’ |
Sezon |
Komedia Deusa |
God’s Comedy / A Comédia de Deus |
João César Monteiro / Portugalia, Francja, Włochy, Dania 1995 / 169’ |
Retrospektywa: João César Monteiro |
Koniec ze strachem |
The End of Fear |
Barbara Visser / Holandia 2018 / 70’ |
Front Wizualny |
Koń Forsa |
Horse Money / Cavalo Dinheiro |
Pedro Costa / Portugalia 2014 / 103’ |
Pokazywany razem z: |
O Nosso Homem / 24’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Kości |
Bones / Ossos |
Pedro Costa / Portugalia, Francja, Niemcy 1997 / 94’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |