Shoplifters |
Manbiki kazoku |
Hirokazu Koreeda / Japonia 2018 / 121’ |
Pokazy Galowe |
Siedzący słoń |
An Elephant Sitting Still / Da xiang xi di er zuo |
Hu Bo / Chiny 2018 / 230’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Silvestre |
João César Monteiro / Portugalia 1981 / 118’ |
Retrospektywa: João César Monteiro |
Siostrzeństwo |
Yours in Sisterhood |
Irene Lusztig / USA 2018 / 101’ |
Trzecie Oko: Girlhood |
Siódma pieczęć |
The Seventh Seal / Det sjunde inseglet |
Ingmar Bergman / Szwecja 1957 / 96’ |
Bergman100 |
Skate Kitchen |
Crystal Moselle / USA 2018 / 100’ |
Trzecie Oko: Girlhood |
Sny wędrownych ptaków |
Birds of Passage / Pájaros de verano |
Cristina Gallego, Ciro Guerra / Kolumbia, Dania 2018 / 125’ |
Mistrzowie |
Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem |
Louis & Luca – The Big Cheese Race / Solan og Ludvig – Herfra til Flåklypa |
Rasmus A. Sivertsen / Norwegia 2015 / 78’ |
Kino Dzieci |
Sorry Angel |
Plaire, aimer et courir vite |
Christophe Honoré / Francja 2018 / 132’ |
Mistrzowie |
Sprawa Rity G. |
The Rita G. Affair |
Daria Kopiec / Polska 2017 / 54’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 1 razem z: |
Walizka / 67’ |
Teatroteka Fest |
Stan świata |
The State of the World / L'état du monde |
Pedro Costa, Ayisha Abraham, Chantal Akerman, Vicente Ferraz, Wang Bing, Apichatpong Weerasethakul / Portugalia 2007 / 105’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Straszydło |
Bogeyman |
Bianca Lucas / Polska, Bośnia i Hercegowina 2017 / 23’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
III / 12’ |
Play / 12’ |
Users / 29’ |
Wycinka / 16’ |
Shortlista |
Such a Morning |
Amar Kanwar / Indie 2017 / 85’ |
Odkrycia |
Swatka |
The Broker |
Azadi Moghadam / Iran 2018 / 61’ |
Iran : Iran |
Sweet Home Czyżewo |
Jakub Radej / Polska 2017 / 28’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Deer Boy / 15’ |
Gość / 30’ |
Jak zostać papieżem? / 16’ |
Norma / 7’ |
Shortlista |
Szczęśliwy Lazzaro |
Happy as Lazzaro / Lazzaro felice |
Alice Rohrwacher / Włochy, Szwajcaria, Francja, Niemcy 2018 / 125’ |
Pokazy Galowe |
Szczur szos |
The Highway Rat |
Jeroen Jaspaert / Wielka Brytania 2017 / 25’ |
Pokazywany w Kino Dzieci: z nosem w książkach 5+ razem z: |
Pan Patyk / Stick Man / 27’ |
Kino Dzieci |
Szukając Oum Kulthum |
Looking for Oum Kulthum |
Shirin Neshat, Shoja Azari / Niemcy, Austria, Włochy, Maroko 2017 / 90’ |
Iran : Iran |
Szwedzkie cukierki, koty i trochę przemocy |
Swedish Candy, Some Violence and a Bit of Cat / Smågodis, katter och lite våld |
Ester Martin Bergsmark / Szwecja 2018 / 45’ |
Pokazywany razem z: |
Małpeczki (Maria Kozłowska, Maria Toboła) / 25’ |
Trzecie Oko: Girlhood |
Szymon Mag |
Simon, the Magician / Simon mágus |
Ildikó Enyedi / Węgry, Francja 1999 / 100’ |
Retrospektywa: Ildikó Enyedi |
Świat Marysi |
Marysia’s World |
Katarzyna Ewa Żak / Polska 2017 / 20’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Gra w Cykora / 15’ |
Heimat / 25’ |
Inny / 5’ |
Nadchodzą zimni ogrodnicy / 19’ |
U mnie wszystko dobrze / 15’ |
Shortlista |
Świnia |
The Pig |
Mani Haghighi / Iran 2018 / 108’ |
Iran : Iran |
Tajemnice Silver Lake |
Under the Silver Lake |
David Robert Mitchell / USA 2018 / 139’ |
Pokazy Galowe |
Tam, gdzie rosną poziomki |
Wild Strawberries / Smultronstället |
Ingmar Bergman / Szwecja 1957 / 91’ |
Bergman100 |
Tamte dni, tamte noce |
Call Me by Your Name |
Luca Guadagnino / Włochy, Francja, Brazylia, USA 2017 / 132’ |
Sezon |
Team Hurricane |
Annika Berg / Dania 2017 / 96’ |
Trzecie Oko: Girlhood |
Tęsknota |
Longing / Sehnsucht |
Valeska Grisebach / Niemcy 2006 / 88’ |
Valeska Grisebach x 2 |
The Image Book |
Le livre d'image |
Jean-Luc Godard / Szwajcaria, Francja 2018 / 90’ |
Mistrzowie |
The Real Estate |
Toppen av ingenting |
Axel Petersén, Måns Månsson / Szwecja 2018 / 88’ |
Odkrycia |
The Square |
Ruben Östlund / Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017 / 142’ |
Sezon |
The World Is Yours |
Le monde est à toi |
Romain Gavras / Francja 2018 / 100’ |
Odkrycia |
Thelma |
Joachim Trier / Norwegia, Francja, Dania, Szwecja 2017 / 116’ |
Oslo/Reykjavik |
Tłumacz |
The Interpreter / Tlmočník |
Martin Šulík / Słowacja, Czechy, Austria 2018 / 113’ |
Ale kino+ |
Tłuszczak |
Fettknölen |
Liv Strömquist, Jane Magnusson / Szwecja 2018 / 11’ |
Pokazywany w Bergman Revisited: zestaw razem z: |
Sceny z nocy / Scener ur natten / 16’ |
Infekcja / Infektionen / 17’ |
Ariel / 14’ |
Boska cisza / Guds Tystnad / 13’ |
Relikwiarz Bergmana / Bergmans Reliqarium / 15’ |
Bergman100 |
Tomasz i Juli |
Tamas and Juli / Tamás és Juli |
Ildikó Enyedi / Węgry 1997 / 60’ |
Retrospektywa: Ildikó Enyedi |
Tor 29 |
Track 29 |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania, USA 1988 / 86’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Touch Me Not |
Adina Pintilie / Rumunia, Niemcy, Czechy, Bułgaria, Francja 2018 / 125’ |
Pokazy Galowe |
Trawa |
Grass |
Hong Sang-soo / Korea Południowa 2018 / 66’ |
Mistrzowie |
Tresura |
Dressage / Dresaj |
Pooya Badkoobeh / Iran 2018 / 95’ |
Iran : Iran |
Trzy twarze |
3 Faces / Se rokh |
Jafar Panahi / Iran 2018 / 100’ |
Mistrzowie |
TV 1979 |
Susan Bayani / Iran 2011 / 30’ |
Pokazywany w nie(Emisyjne) zdarzenie razem z: |
Blames and Flames / Falgoosh / 30’ |
Multitude / 9’ |
Iran : Iran |
Twarze, plaże |
Faces Places / Visages villages |
JR, Agnès Varda / Francja 2017 / 94’ |
Sezon |
U mnie wszystko dobrze |
All’s Well |
Sylwia Rosak / Polska 2018 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Gra w Cykora / 15’ |
Heimat / 25’ |
Inny / 5’ |
Nadchodzą zimni ogrodnicy / 19’ |
Świat Marysi / 20’ |
Shortlista |
Umarły i inni |
The Dead and the Others / Chuva é cantoria na aldeia dos mortos |
João Salaviza, Renée Nader Messora / Brazylia, Portugalia 2018 / 119’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Users |
Jakub Piątek / Polska 2018 / 29’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
III / 12’ |
Play / 12’ |
Straszydło / 23’ |
Wycinka / 16’ |
Shortlista |
Utøya. 22 lipca |
U - July 22 / Utøya 22. juli |
Erik Poppe / Norwegia 2018 / 92’ |
Oslo/Reykjavik |
Uwodziciel |
The Charmer / Charmøren |
Milad Alami / Dania 2017 / 100’ |
Iran : Iran |
Via Carpatia |
Klara Kochańska, Kasper Bajon / Polska, Macedonia, Czechy 2018 / 75’ |
Odkrycia |
Virus Tropical |
Santiago Caicedo / Kolumbia, Ekwador 2018 / 97’ |
Trzecie Oko: Girlhood |
W cieniu drzewa |
Under the Tree / Undir trénu |
Hafsteinn Gunnar Sigurðsson / Islandia, Francja 2017 / 89’ |
Oslo/Reykjavik |
W pokoju Wandy |
In Vanda's Room / No Quarto da Vanda |
Pedro Costa / Portugalia, Niemcy, Szwajcaria 2000 / 178’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Wakacje z Moniką |
Summer with Monika / Sommaren med Monika |
Ingmar Bergman / Szwecja 1953 / 96’ |
Bergman100 |
Walc w alejkach |
In the Aisles / In den Gängen |
Thomas Stuber / Niemcy 2018 / 125’ |
Sezon |
Walentyna |
Valentina |
Wojciech Faruga / Polska 2013 / 55’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 6 razem z: |
Zakład Doświadczalny "Solidarność" / 89’ |
Teatroteka Fest |
Walizka |
The Suitcase |
Wawrzyniec Kostrzewski / Polska 2013 / 67’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 1 razem z: |
Sprawa Rity G. / 54’ |
Teatroteka Fest |
Walkabout |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania, Australia 1971 / 96’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Wasza wysokość |
Your Highness |
Agnieszka Smoczyńska / Polska 2015 / 52’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 4 razem z: |
Humani / 61’ |
Teatroteka Fest |
Western |
Valeska Grisebach / Niemcy, Bułgaria, Austria 2017 / 119’ |
Valeska Grisebach x 2 |
What Will People Say |
Hva vil folk si |
Iram Haq / Norwegia, Niemcy, Szwecja 2017 / 106’ |
Oslo/Reykjavik |
Widzialne i niewidzialne |
The Seen and Unseen / Sekala Niskala |
Kamila Andini / Indonezja, Holandia, Australia, Katar 2017 / 83’ |
Odkrycia |
Wiedźmy |
The Witches |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania, USA 1990 / 91’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Wieś pływających krów |
The Village of Swimming Cows |
Katarzyna Trzaska / Polska 2018 / 78’ |
Odkrycia |
Wieża. Jasny dzień |
Tower. A Bright Day |
Jagoda Szelc / Polska 2017 / 106’ |
Sezon |
Wilczy dom |
The Wolf House / La casa lobo |
Cristóbal León, Joaquín Cociña / Chile, Niemcy 2018 / 75’ |
Front Wizualny |
Wilgoć |
Sultry / Mormaço |
Marina Meliande / Brazylia 2018 / 94’ |
Odkrycia |
Winni |
The Guilty / Den skyldige |
Gustav Möller / Dania 2018 / 85’ |
Odkrycia |
Wojna Anny |
Anna's War / Voyna Anny |
Aleksiej Fiedorczenko / Rosja 2018 / 74’ |
Mistrzowie |
Wspomnienia |
Memories |
Pedro Costa, Harun Farocki, Eugène Green / Korea Południowa 2007 / 102’ |
Retrospektywa: Pedro Costa |
Wspomnienia z Żółtego Domu |
Recollections of the Yellow House / Recordações de Casa Amarela |
João César Monteiro / Portugalia 1989 / 122’ |
Retrospektywa: João César Monteiro |
Wspomnienie Ingmara Bergmana |
The Memory of Ingmar Bergman / Minnet av Ingmar Bergman |
Jörn Donner / Finlandia 2018 / 55’ |
Bergman100 |
Wszyscy wiedzą |
Everybody Knows / Todos lo saben |
Asghar Farhadi / Hiszpania, Francja, Włochy 2018 / 132’ |
Pokazy Galowe |
Wycinka |
Cut-out |
Zuzanna Grajcewicz / Polska 2017 / 16’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
III / 12’ |
Play / 12’ |
Straszydło / 23’ |
Users / 29’ |
Shortlista |
Z perspektywy Paryża |
A Paris Education / Mes provinciales |
Jean-Paul Civeyrac / Francja 2018 / 137’ |
Sezon |
Z przymrużeniem oka |
Insignificance |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania 1985 / 108’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Zakład Doświadczalny "Solidarność" |
R&D Facility Solidarity |
Adam Sajnuk / Polska 2015 / 89’ |
Pokazywany w Teatroteka zestaw 6 razem z: |
Walentyna / 55’ |
Teatroteka Fest |
Zama |
Lucrecia Martel / Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Dominikana, Francja, Holandia, Meksyk, Szwajcaria, USA, Portugalia, Liban 2017 / 115’ |
Mistrzowie |
Zazie w metrze |
Zazie in the Subway / Zazie dans le métro |
Louis Malle / Francja 1960 / 93’ |
Pokazy specjalne |
Zgadywanki gałganków |
How Shammies Guesed / Kā lupatiņi uzminēja |
Edmunds Jansons / Łotwa 2012 / 2’ |
Pokazywany w Kino Dzieci: krótkie historie z sąsiedztwa 6+ razem z: |
Gałganki na huśtawce / Kā lupatiņi šūpojās / 2’ |
Jeżyki w mieście / Ezi un lielpilseta / 10’ |
Kąpiel gałganków / Kā lupatiņi mazgājās / 7’ |
Latawiec Miriam / Miriami tuulelohe / 5’ |
Lotte wyrusza na południe / Lotte reis Lõunamaale / 10’ |
Mała łódka / Laivelis / 3’ |
Miriam nad jeziorem / Miriam järve ääres / 5’ |
Kino Dzieci |
Zielona mgła |
The Green Fog |
Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson / USA 2017 / 63’ |
Mistrzowie |
Zimowi bracia |
Winter Brothers / Vinterbrødre |
Hlynur Pálmason / Dania 2017 / 100’ |
Sezon |
Zmysłowa obsesja |
Bad Timing |
Nicolas Roeg / Wielka Brytania 1980 / 123’ |
Retrospektywa: Nicolas Roeg |
Zniewaga |
The Insult / L'insulte |
Ziad Doueiri / Francja, Cypr, Belgia, Liban, USA 2017 / 112’ |
Mistrzowie |
Zniknięcie |
Disappearance / Napadid shodan |
Ali Asgari / Iran, Katar 2017 / 89’ |
Iran : Iran |
Żal |
Longing / Ga'agua |
Savi Gabizon / Izrael 2017 / 104’ |
Odkrycia |